in

7 powodów, dla których Twój biznes powinien używać video marketing

Już od pewnego czasu regularnie piszemy o tym, jak ważną rolę odgrywa video marketing i o perspektywach dotyczących wzrostu jego znaczenia.

Rzeczywistość weryfikuje te prognozy pozytywnie. Obecnie można mieć już pewność, że video marketing nie może być lekceważony i trudno wyobrazić sobie bez niego skuteczne działania dotyczące promowania produkty lub marki.

Jakie konkretnie korzyści płyną z video marketingu, dlaczego warto z niego korzystać?

 

1. Wzrost stopy konwersji i poziomu sprzedaży

Praktyka działania pokazuje, że dodanie filmiku wideo do strony sprzedażowej, jest w stanie zwiększyć poziom konwersji nawet o 80%.

Nie ma w tym nic dziwnego, obraz połączony z dźwiękiem od zawsze intensywnie wpływał na nasz umysł. Wystarczy pomyśleć o tym jak wielką rewolucją względem prasy było powstanie kina.

video-marketing-statistics-bloomboard

 

2. Wideo buduje zaufanie.

Za pomocą wideo dużo łatwiej jest nawiązać relację ze swoimi odbiorcami niż za pomocą tekstu. W końcu – możesz się pokazać swojej społeczności i bezpośrednio do niej przemówić, pokazując, że jesteś prawdziwym człowiekiem z krwi i kości.

Za pomocą tekstu czy grafik dużo trudniej złapać tego typu kontakt.

 

personlized-video-email-builds-trust-bloomboard

 

 

3. Pozytywny wpływ na SEO

Warto wiedzieć, że Google (podobnie jak Facebook) lubi wideo. Dlatego zdecydowanie łatwiej wypozycjonować swoją stronę zamieszczając materiały wideo na swojej stronie.

video-bloomboard


27 Video Statystyk  2017

 


4. Większe zaangażowanie

Każdy, kto zajmuje się marketingiem internetowym zdaje sobie sprawę jak ważne jest zaangażowanie odbiorców. Dobrze przygotowane filmiki marketingowe przekładają się bezpośrednio na zaangażowanie.

W końcu za pomocą filmiku bardzo łatwo można wzbudzić silne emocje. Oczywiście warto uważać na to, aby nie wzbudzić silnych negatywnych emocji u swoich odbiorców.

 

Video-marketing-zaangazowanie-bloomboard

 

5. Większa klikalność w mailach

Chyba każdy, kto zajmował się e-mail marketingiem, ma doświadczenie dotyczące tego, że filmiki mają większą klikalność niż zwykłe linki zamieszczone w mailach.

Prawdopodobnie wynika to z tego, że odbiorcy mają wrażenie, że mogą od razu zweryfikować „co to jest” i z „czym to się je”. W pewien sposób mogą dotknąć treści, a więc wzbudza ona większe zainteresowanie.

 

video-email-correlation

 

6. Lepsza ekspozycja produktów

Filmik to idealny sposób na to, aby pokazać swoje produkty odbiorcom, a docelowo je sprzedać. Bardzo dobrze sprawdzają się filmiki, w które de facto są poradnikami dotyczącymi jak używać danego produktu. W ten sposób nie tylko pokazujemy dany produkt, ale również pokazujemy i sugerujemy jego zastosowanie, co stanowi dodatkową zachętę do zakupu.

Kilka ciekawych przykładów 🙂

Training Mask

Redbaby

 

7. Więcej udostępnień w mediach społecznościowych

Filmiki są dużo chętniej udostępniane przez użytkowników mediów społecznościowych niż inne rodzaje treści. Oznacza to, że publikując filmik masz większe szanse na to, aby trafił on do naprawdę szerokiego grona odbiorców, a tym samym przełożył się na możliwie jak największy zasięg.

Wszystko wskazuje na to, że popularność video marketingu, wraz z dalszym rozwojem technologii dotyczących obrazu będzie cały czas rosła. Jednocześnie, nie należy specjalnie przejmować się zapowiedziami mówiącymi o tym, że wideo w pełni wyprze teksty.

Nie stało się tak z gazetami wraz z rozwojem kin czy telewizji i nie stanie się tak w Internecie – niektórzy ludzie po prostu wolą czytać niż oglądać wideo. Jednak z drugiej strony – trzeba mieć świadomość, że popularność tekstu będzie w pewnym stopniu ograniczona przez popularność filmików.

aplikacje mobilne,social media, content marketing

Komentarze

Skomentuj
  1. Wideo faktycznie może przynieść firmie dużo korzyści, jednak podstawą jest dobry pomysł i odpowiednia strategia przed wdrożeniem takich działań. Nie zawsze jest to łatwe i można się zniechęcić, jeśli początkowo taki content nie przyniesie oczekiwanych efektów. Najlepiej dobrze przeanalizować swoją grupą docelową i przygotować dobry jakościowo materiał 😉

  2. VideoMarketing to przyszłość i mimo, że reklamy telewizyjne już od wielu pokoleń są obecne w naszym życiu to wykorzystanie video w marketingu internetowym to jeden z najlepszych sposobów by zaangażować nasza grupę docelową. Łatwe to nie jest, ale na pewno bardzo opłacalne.

  3. A ja nadal nie jestem przekonany do video marketingu. Niby to jest ok, ale nakłady poniesione na produkcję video czasem są niewspółmierne do oczekiwanych wyników.

  4. Z swojego doświadczenia mogę napisać tak, używając wideo do promocji stanowi obecnie one około 25-30% ruchu oraz około 60% podstawy do zawierania umów. Wydaje się, że obecnie to nawet wideo nie jest uzupełnieniem strony to raczej strona uzupełnia wideo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ładowanie…

0

Comments

0 comments

Jak skutecznie wykorzystać social media do sprzedaży Twoich produktów

Jak osiągnąć sukces w działaniach Content Marketingu