in

WrrWrr Przykro miPrzykro mi SuperSuper LOLLOL Kocham toKocham to OMGOMG WTFWTF

17 emoji, których możesz używać błędnie

Czasami słowa to za mało, żeby oddać to co się ma na myśli. Szczególnie jeżeli kontaktujemy się wyłącznie za pomocą tekstu. Zwyczajnie potrzebujemy wizualizacji emocji – to pomaga nam prawidłowo odebrać znaczenie danych słów i w pełni zrozumieć ich wydźwięk. Z pomocą przychodzą emoji lub, jak kto woli, emotiony.

 

Oczywiście – nieprawdą są bzdurne mity, jakoby w 90% za przyswojenie danej informacji odpowiadała głównie mimika, ton głosu i tak dalej, a tylko w 10% sama treść. Być może spotkałeś się z takim twierdzeniem. Trzeba przyznać, że było ono podparte badaniami, jednak ich metodologia została w całości podważona i obecnie nauka uważa je za błędne.

Nie zmienia to jednak faktu, że pewna wizualizacja emocji, dodana do treści w znaczący sposób pomaga zrozumieć treść.

 

Właśnie dlatego, przygotowaliśmy dla naszych czytelników listę emoji, które są często używane błędnie w komunikacji w Internecie. Warto znać ich prawidłowe znaczenie.

1

1. Zdziwiona twarz

Nie będziesz wyjątkiem jeżeli pomyślisz, że te „X” w oczach oznaczają, że postać z emoji nie żyje. Jest to częsty sposób symbolizowania śmierci w anime, dlatego wielu osobom może się to mylić, ponieważ przeniknęło to do popkultury.

Jednak ta emoji oznacza zaskoczenie i należy jej używać właśnie w kontekście podkreślenia swoje zdziwienia.

 

2

2. Rozczarowanie

Kolejna emoji, która może wprowadzić w błąd. Wbrew pozorom nie oznacza ona jednak płaczu tylko rozczarowanie. Reakcję na zasadzie „echhh, no trudno”.

 

3

3. Stres

Ta emoji wyraża stres. Można jej użyć na przykład pisząc o tym, że mamy dużo nauki w szkole czy na studiach lub dużo pracy.

 

 

4

4. Triumf

Ta emoji bardzo często jest używana w błędnym kontekście, w którym ma rzekomo oznaczać złość. Jednak z zamierzenia oznacza ona triumf. Inna sprawa – czy powinniśmy używać emoji zgodnie z intencją twórców, czy w sposób w jaki powszechnie używa się danych emoji? Na pewno jest to ciekawy temat do przedyskutowania.

 

 

5

5. Otwarte dłonie

Ten symbol w gruncie rzeczy jest dosyć powszechnie uznany w kulturze i oznacza otwartość, może również symbolizować przytulenie.

 

 

6

6. Zmęczona twarz

Nie ma tu wielkiej filozofii – zmęczona twarz ma wyrażać – uwaga… czekajcie… tak, zmęczenie.

 

 

7

7. Victoria

Oznacza rzecz jasna sukces lub zwycięstwo. Teoretycznie w Polsce nie powinno być problemu ze zrozumieniem tego symbolu, ponieważ był on powszechnie używany w czasach Solidarności. Z drugiej strony – nawet skąd inąd legendarny wokalista zespołu Dżem napisał piosenkę „O Victorio”, w której śpiewał o wolności, myśląc że to właśnie takie jest znaczenie tego symbolu.

 

 

apple

8. Gorący napój

Wiele osób… no dobra, każdy myśli, że ta emoji oznacza kawę. Otóż nie oznacza kawy, a po prostu gorący napój. Czy ktoś mógłbym napisać w tej sprawie do Apple i wytłumaczyć im, że to jednak jest kawa?

 

 

9

9. Twarz czekająca na smaczny posiłek

Ta emoji nie ma na celu pokazania, że czujesz się dziwnie, zachowujesz dziwnie i w ogóle masz dziwny nastrój – chociaż być może tak wygląda. Oznacza ona, że szykujesz się na smaczny posiłek, który zamierzasz zjeść i należy jej używać w podobnym kontekście.

 

 

10

10. Szczęśliwa twarz

Ta emoji wyraża szczęście i… na szczęście w tym przypadku jest to chyba dosyć jednoznaczne.

 

 

11

11. Buziaczek

Wprawdzie zdecydowana większość osób wie, że ta emoji oznacza całowanie, ale jednak istnieje poważna i licząca się grupa użytkowników social media, która twierdzi, że jednak oznacza gwizdanie. Nie oznacza, oznacza całowanie, buziaczki i tak dalej. Bez dyskusji!

 

 

12

12.Neutralny wyraz twarzy

Mylona jest przez wielu z podobną emoji, która wyraża brak emocji i podejście w stylu „bez komentarza”. Ta oznacza raczej, że pozostajesz neutralny.

 

 

13

13. Brak komentarza

Okej – ta emoji oznacza brak komentarza, w przeciwieństwie do poprzedniej, która jest podobna.

 

 

14

14. Przerażona twarz

Wiele osób używa tej emoji w kontekście zdziwienia daną sytuacją, jednak tak naprawdę oznacza ona przerażenie. Chociaż z drugiej strony – istnieją sytuacje, w których zdziwienie i przerażenie mogą sobie towarzyszyć albo być do siebie bliźniaczo podobne.

 

 

15

15. Senna twarz

Kolejna emoji z „łezką”, która nie oznacza płaczu, za to tym razem wyraża senność i zmęczenie.

 

16

16. Hotel miłości

Ta jest dosyć kontrowersyjna… wiele osób myśli, że to przyjacielski sposób na pokazanie szpitala – w końcu mamy H jak „hospital” i to serduszko. Brzmi niegroźnie prawda?

Jednak prawda jest inna, symbolizuje on miejsce, w którym można wynająć pokój na godziny, w celu zaznania bliższego kontaktu fizycznego z dowolną wybraną przez siebie osobą.

 

17

17. Ręce podniesione do celebrowania

Wiele osób używa tej emoji, żeby oddać modlenie się. Być może nie jest to zły pomysł, ponieważ sposób w jaki wygląda ta emoji zdaje się całkiem nieźle oddawać ideę, jednak pierwotnie oznacza on po prostu ręce uniesione w górę, w celu celebrowania sukcesu.

 

jednorekibandyta

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ładowanie…

0

Comments

0 comments

Jak zaangażować pracowników do współtworzenia contentu?

Facebook Business Manager, czyli prowadź swój fanpage w sposób profesjonalny i wygodny