in

WrrWrr Przykro miPrzykro mi SuperSuper LOLLOL Kocham toKocham to OMGOMG WTFWTF

Messenger: 16 ukrytych funkcji i trików, które musisz wypróbować

Messenger dla większości z nas to aplikacja służąca do wymiany wiadomości za pomocą Facebooka. Co ciekawe, obecnie stała się prawie tak samo popularna jak sam Facebook. W kwietniu przekroczyła próg 1,2 mld użytkowników miesięcznie.

 

Jednak załoga Facebooka ma większe ambicje niż to, aby Messenger był tylko komunikatorem dedykowanym do obsługi tego najpopularniejszego portalu społecznościowego.

Z tego powodu do Messengera cały czas dodawane są różne ciekawe funkcjonalności, o których mogliście nie słyszeć, a potrafią zrobić wrażenie. To właśnie dzięki nim MSG nie jest już tylko komunikatorem, ale czymś sporo więcej.

No dobrze, czas się wszystkiemu dokładnie przyjrzeć.

 

 

Banner-Globe-Group

 

 

 

Messenger: 16 ukrytych funkcji i trików, które musisz wypróbować

 

1. Graj na Messengerze

Facebook już od pewnego czasu eksperymentował z małymi grami, do których można uzyskać dostęp za pomocą wysłania odpowiedniego emoji. To rozwiązanie zostało wycofane i już nie funkcjonuje na Messengerze, więc niestety jeżeli o tym czytasz, to już jest za późno.

Natomiast – istnieje masa różnych gier, w które można zagrać za pomocą Messengera i są to absolutne klasyki gatunku. Takie jak Pac-Man, Space Invaders czy tytuły, które osiągnęły ogromny sukces w mobile – takie jak Everwing czy Cut the Rope 2.Gry uruchamia się klikając w ikonkę małego „gamepad”, która znajduje się na dole pola czatu.

Co ciekawe, dostęp do gier masz również za pomocą aplikacji webowej, a nawet bezpośrednio na stronie Facebook.pl W przypadku gdy nie masz ochoty wyzywać znajomego na pojedynek – kliknij bezpośrednio w link: facebook.pl/games/instantgames i graj. ?

gry-messeneger

 

2. Istnieje osobna strona Messengera

Istnieje osobna strona dedykowana dla Messengera. Na messenger.com znajdziemy stronę, dzięki której możemy otworzyć Messengera na dużym oknie I wygodnie rozmawiać ze znajomymi używając tej aplikacji.
Jest to szczególnie wygodne dla osób, które na przykład cały dzień pracy spędzają przed komputerem. To rozwiązanie jest bardzo wygodne, niestety nie ma wszystkich funkcjonalności appki.

 

3. Tworzenie kodów profili

Antonio Garcia Martinez, dawny pracownik Facebooka powiedział w wywiadzie dla PCMag bardzo ciekawą rzecz – „Jeżeli interesuje Cię jaka firma przeraża załogę Facebooka, to obserwuj od kogo kopiują rozwiązania.” – wiele nie trzeba kombinować.

Dosyć łatwo można zauważyć jak dużo na Messengerze zostało skopiowanych ze Snapchata.

Jakiś czas temu Snapchat udostępnił możliwość udostępniania linka (lub kodu) bezpośrednio do zdjęcia profilowego. Z tego powodu na Facebooku pojawiło się sporo zdjęć profilowych, z charakterystycznym żółtym duszkiem. W ten sposób Snapchat się nieźle wypromował. Załoga Facebooka zrobiła się zazdrosna i opracowała własne rozwiązanie dla Messengera.

Aby udostępnić swój kod – kliknij w swoje zdjęcie profilowe w prawym górnym rogu na głównym panelu Messengera (jeżeli korzystasz z Androida). Pojawi Ci się Twoje zdjęcie profilowe na środku, a poniżej różne inne opcje. Kliknij w swoje zdjęcie. W zakładce Mój Kod masz swój kod, który możesz zaprezentować do zeskanowania – natomiast w zakładce Skanuj Kod – skanujesz kod. Prosty i szybki sposób, żeby dodać się szybko do znajomych.

 

fb-baner-ad

 

4. Przesyłanie plików

Tutaj ciekawostka – w większości przypadków rozszerzona funkcjonalność jest zarezerwowana dla Messengera. Natomiast w przypadku przesyłania plików, dużo większe pole do manewru ma Facebook.com.

Za pomocą Facebook.com możesz przesyłać bardzo dużo, różnego rodzaju plików. Messenger pozwala wyłącznie na przesyłanie zdjęć i wideo. Jest to szczególnie irytujące dla osób, które nagminnie przesyłają pliki w postaci .doc na Messengerze – a nie jest to mała grupa.

 

5.Personalizacja Emoji

Na przestrzeni ostatnich lat doszło do zwiększenia ilości różnego rodzaju Emoji – aby lepiej oddać różnorodność jaka panuje w Internecie.

Jednak nie każdy wiedział o tym, że Emoji można spersonalizować wchodząc w odpowiednie opcje np. Ustawienia > Emoji (na różnych urządzeniach jest to rozwiązane inaczej).

 

6. Ogromne Emoji

Czasami zwykłe Emoji to za mało. Potrzebujesz czegoś naprawdę mocnego, ogromnego, GARGANTUICZNEGO – wtedy pojawia się możliwość POWIĘKSZANIA EMOJI. I nie jest to nic trudnego – wystarczy przytrzymać emoji prawym dolnym rogu, a Emoji zacznie się powiększać. Jednak uważaj – jeżeli przytrzymasz zbyt długo, ikonka zacznie drżeć, a w końcu się rozpadnie i ponownie będzie mała. Oczywiście cały proces możesz wtedy powtórzyć.

facebook-messenger-big-like

 

7. Wysyłaj 15 sekundowe filmiki

Jeżeli jedno zdjęcie potrafi być warte więcej niż 1000 słów – to za wideo, absolutnie nie nadążymy w liczeniu.
Z tego powodu Facebook dodał do Messengera możliwość nagrywania i wysyłania 15 sekundowych filmików, w ramach wiadomości.

Jak wysłać taki filmik? To bardzo proste – wchodzisz w okno czatu z daną osobą, klikasz w ikonkę aparatu, za pomocą której robi się zdjęcia i wysyła do znajomych, klikasz w przycisk, który robi zdjęcia – jednak przytrzymujesz go tak długo, jak zamierasz nagrywać filmik. Nic trudnego.

 

8. Telefony, wideokonferencje

Messenger daje jeszcze więcej możliwości – oprócz wysyłania filmików, możesz odbyć wideokonferencję, ale… nie tylko. Oprócz tego, za pomocą Messengera możesz dzwonić tak jak na Skype, czy po prostu przez telefon komórkowy – oczywiście musisz mieć dodaną osobę, z którą chcesz porozmawiać do znajomych.

Jest to o tyle ciekawe, że w ten sposób, mając połączenie z Internetem, możesz rozmawiać całkowicie za darmo z kimkolwiek chcesz, a do tego jest to bardzo wygodne, ponieważ i tak korzystasz z Messengera na telefonie. Na pewno jest to duży zgryz dla operatorów telefonii komórkowej. Wiele osób przewiduje, że będą oni coraz bardziej przechodzić na sprzedawanie usług dostępu do Internetu mobilnego.

 

9. Nadawaj ksywki, zmieniaj nazwy konwersacji etc.

Jest to kolejny aspekt, który pozwala spersonalizować korzystanie z Messengera. Za pomocą tej aplikacji, możemy każdej osobie, którą mamy w znajomych dać konkretną ksywkę – tak jakbyśmy edytowali czyjąś nazwę w kontaktach na telefonie.

Oprócz tego można zmienić kolor tła rozmowy, czy wybrać dedykowane domyślne Emoji do rozmowy z tą osobą. Ma to oczywiście ogromną ilość zalet jeżeli chodzi o personalizację, ale oprócz tego nieźle sprawdza się w poważniejszym kontekście jak praca nad jakimiś prostszymi projektami, które nie wymagają wyspecjalizowanego oprogramowania do zarządzania zespołem.

facebook-messenger-customization

 

10. Wyślij swoją lokację

Za pomocą Messengera możesz również wysłać swoją dokładną lokalizację. Wystarczy kliknąć w pinezkę na dole okienka czatu.

 

11. Dodaj więcej kont

Za pomocą Messengera możesz korzystać z paru kont na Facebooku i jest to bardzo proste. Wystarczy włączyć Messengera – kliknąć w swoje zdjęcie profilowe na górze ekranu, następnie przescrollować na sam dół, a tam pojawia się nam opcja „Przełącz konto” – w niej dodajemy nowe konto, z którego również zamierzamy korzystać i gotowe.

 

12. Zrób sondę wśród swoich znajomych

Bardzo możliwe, że o tej funkcjonalności również nie słyszałeś, a jest bardzo interesująca. W okienku rozmowy klikając ikonkę trzech kropeczek – pojawi Ci się więcej opcji. Tam znajdziesz również możliwość zrobienia sondy – w ten sposób można łatwo wybrać chociażby miejsce, w które pójdzie się ze znajomymi na piwo lub wybierze film na które chce się iść do kina.

Facebook-Messenger-function-survey-and-a-reminder-of-reimbursement

 

13. Zalej kogoś kogo lubisz serduszkami

Drobnostka, ale bardzo przyjemna – jeżeli prześlesz komuś za pomocą Messengera serduszko – wtedy jego ekran zaleje się wielkim napływem różnego rodzaju serduszek.

Podobnie sprawa ma się z grafiką balonika – jeżeli prześlesz jednego, to cały ekran danej osoby zostanie na chwile zasypany balonami. Co ciekawe, można go złapać w locie – oprócz tego, zanim wyślesz balona, jeżeli będziesz go trzymał to oczywiście się powiększy, ale oprócz tego, będzie wydawał dźwięki jak pompowany balon.

 

14. Pogadaj z botem

Wiele marek rozwija boty pod Messengera – jeżeli tak jest w przypadku tych, które Cię interesują – możesz do nich napisać i wejść w interakcję z takim botem.

Cały czas brakuje niestety funkcjonalności, która pozwalałaby określić czy dany fanpage ma bota czy nie, nawet przed rozpoczęciem rozmowy.

 

15. Edycja zdjęć

Edytowanie zdjęć kiedyś było ograniczone wyłącznie do siedzenia przed komputerem i dłubania w Photoshopie. Owszem, nadal korzystanie z PS daje największy zakres możliwości i to właśnie z tego narzędzia najczęściej korzystają profesjonaliści.

Jednak jeżeli nim nie jesteś, to niekoniecznie masz potrzebę znajomości zaawansowanych programów graficznych, a tym bardziej wydawania sporych kwot na kupno tego typu programu.

Na szczęście Messenger dostarcza nam bardzo wygodną możliwość podstawowej edycji zdjęć za pomocą tej aplikacji. Na podobnej zasadzie jak robi to Instagram, ale w znacznie ograniczonej formie.

Wystarczy wejść w daną konwersację, zrobić zdjęcie, następnie na nie kliknąć i pojawiają się 3 ikonki w prawym górnym rogu, za ich pomocą możemy pozwolić sobie na proste zabiegi graficzne.

 

16. Zarządzaj konferencją

Wspominaliśmy wcześniej o konferencjach na Messengerze – jeżeli jeszcze tego nie wiedziałeś masz taką możliwość i jest to bardzo proste.

Na głównym ekranie Messengera wystarczy kliknąć ikonkę czatu, a następnie dopisać w odpowiednim oknie te osoby, które chcesz dodać do konferencji.

Messenger pozwala na szeroki zakres możliwości zarządzania taką konferencją, włącznie ze zmianą nazwy czy usuwaniem uczestników. Czasami się zdarzy, że niestety jest taka potrzeba – zaczynając od poważnych powodów, a kończąc na tym, że Twój kolega wypił w sobotę jedno piwo za dużo i zaśmieca konferencję zdjęciami ze swojego wyjścia, a jako że jest to konferencja firmowa, to najlepsze co możesz dla niego zrobić to go z niej usunąć, aby ograniczyć ilość szkód, które może sobie sam wyrządzić.

 

Znasz jakieś ciekawe funkcje Messengera, o których nie wspomnieliśmy, a uważasz, że powinny pojawić się w tym zestawieniu? Nie krępuj się z nami podzielić, w końcu zawsze można przeoczyć jakąś funkcjonalność jako „sekret” – czasami pewne rzeczy wydaję się być nam oczywiste, a kiedy przyjdzie do chociażby rozmowy ze znajomymi, okazuje się, że nikt nie słyszał o tej funkcji albo na odwrót.

 

jednorekibandyta

Komentarze

Skomentuj
  1. Moje zdjęcie nie wyświetla się na innych telefonach chociaż u mnie w Messengerze jest widoczne w środku kodu profilu. Jak ewentualnie usunąć kod profilu z mojego Messengera ?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ładowanie…

0

Comments

0 comments

Sekretne funkcje Facebooka, których nie używasz, a powinieneś!

Czego NIGDY nie udostępniać w SOCIAL MEDIA?