in

WrrWrr Przykro miPrzykro mi SuperSuper LOLLOL Kocham toKocham to OMGOMG WTFWTF

Sekretne funkcje Facebooka, których nie używasz, a powinieneś!

Spędzasz z nim naprawdę dużo czasu, mówisz mu prawie o wszystkim, a kontakt z innymi bez niego byłby prawdziwą męczarnią – pomimo tego, nadal ma swoje sekrety. Oczywiście, nie jest to kamień milowy kolejnej książki wydanej przez Harlequin Enterprises Limited – czyli wydawnictwa znanego na całym świecie z wydawania tanich romansideł. Dziś naszą uwagę skupiają sekretne funkcje Facebooka!

 

Dzisiaj piszemy o sekretach, które ukrywa przed nami Facebook, sekretach których znajomość daje więcej możliwości korzystania z Facebooka.

 

1. Facebook to platforma do gier

No dobrze, to nie jest jakiś wielki sekret. Bardzo dużo osób korzysta z różnego rodzaju gier, które dostepne są na tym portalu. Jednocześnie… jeszcze większa ilość osób w ogóle nie wie o istnieniu tych gier.
Korzystając z gier Facebooka można konkurować ze swoimi znajomymi za pomocą Messengera, aplikacji do Facebooka czy stacjonarnej wersji tego portalu społecznościowego.

gry-bloomboard-fb

 

 

2. Skrzynka odbiorcza, o której nie wiedziałeś

Jeżeli nie jesteś doświadczonym użytkownikiem Facebooka, to nie wiesz, że posiadasz w swojej skrzynce odbiorczej zakładkę „Inne”.

To właśnie w niej pojawiają się wszystkie wiadomości od osób, których nie masz w znajomych. Nie sprawdzałeś dotąd tej skrzynki? Zrób to teraz, kto wie co można tam znaleźć… wyznanie miłosne, spadek od nigeryjskiego księcia, który jest Twoim dalekim krewnym (tak naprawdę nie jest), a może 5 propozycji pracy, które odmieniłyby Twoje życie, ale Ty nigdy nie odczytałeś wiadomości.

W skrzynce „Inne” możesz jeszcze sprawdzić odfiltrowane wiadomości. Tam już prawie na 95% znajdziesz same propozycje odbioru spadku za opłatą etc. Można sprawdzić, jeżeli chce się pośmiać.
Ciekawostka: w 2012 roku, Facebooku eksperymentował z możliwością zapłacenia użytkownikom za to, aby mogli od razu dostać się do prawidłowej skrzynki odbiorczej za opłatą od 1$, aż do 100$ (za napisanie bezpośrednio do samego Zuckerberga). Jednak ta opcja dosyć szybko zniknęła.

 

3. Sekretne Emoji

Nie każdy z tych Emoji jest tajemniczy, jednak idziemy o zakład, że większość osób nie wie jak je napisać np. w poście:

(y) – kciuk w górę
(^^^) – wielki biały rekin
:poop: – kupa (dosłownie)
<(„) – pingwin 😉

o-POOP-EMOJI-ICE-CREAM-facebook

 

4. Przesyłanie plików za pomocą Messengera

Dosyć często korzystamy z tej możliwości – czyli przesyłanie plików za pomocą Messengera. Najlepiej sprawdza się to przy przesyłaniu .doc czy .pdf, które ważą po parę MB. Nie polecamy za to przesyłania sobie zdjęć za pomocą tej aplikacji, ponieważ bardzo mocno kompresuje ona zdjęcia, przez co znacząco spada jakość.

Rzecz jasna – nie pobieraj żadnych plików od osób, którym nie ufasz.

 

5. Pirate English, Ślonsko Godka

Jeżeli lubisz ciekawostki, to na pewno Ci się to spodoba. W ustawieniach możesz zmienić język Facebooka. Co ciekawe, znajdziesz tam możliwość zmiany języka na piracki angielski – i chodzi tutaj o język prawdziwych piratów, a nie tych którzy dołączają do torrentów aplikacje, które wykorzystują Twój komputer do kopania BitCoinów.

Oprócz tego jest też ciekawostka dla Ślązków – dostępna jest Ślonsko Godko, dlatego mogą się oni czuć bardzo komfortowo na Facebooku.

 

facebook1

 

6. Edytuj preferencje reklam

Czy zdarzyło Ci się, że śledzisz kogoś znanego na Facebooku, pomimo tego, że go nie lubisz?

Czasami się tak zdarza, zwykle z ciekawości, czasami jest to niezbędne ze względów zawodowych. Niestety, to w mocnym stopniu wpływa na reklamy, które się zaczynają nam wyświetlać.

Wchodząc w zakładkę Ustawienia > Reklamy > Twoje Zainteresowania, możesz zwyczajnie usunąć niektóre zainteresowania. Dzięki temu przestaną Ci się wyświetlać reklamy, które zachęcają do kupna tego co jest Ci kompletnie niepotrzebne.

 

7. Facebook live map

Jest to funkcjonalność, która jest ograniczona wyłącznie do dekstopowej wersji Facebooka, jednak co to za funkcjonalność. Za jej pomocą możesz sprawdzić livestreamy, które są prowadzone na całym świecie i również je śledzić. Wystarczy, że wpiszesz w przeglądarce facebook.com/livemap i gotowe.

 

8. Rozmowy video

Darmowe rozmowy video dostępne za pomocą Messengera to kolejna ciekawa funkcjonalność udostępniana przez Facebooka, a która nie jest szczególnie popularna. Działa to na podobnej zasadzie jak na przykład w Skype.

 

jednorekibandyta

Komentarze

Skomentuj
  1. Ostatnio zauważyłam, że nie mam już folderu Inne. Jest teraz Prośby o połączenie. i nie wiem, czy tylko u mnie tak się stało, czy to jakaś ogólna zmiana na Facebooku?

  2. Nie aż tak sekretne funkcje , ale na pewno taki artykulik dobrze przeczytać dla odstresowania 🙂 Takie też sa potrzebne , bo nigdzie o takich ciekawostkach nie czytamy, w social media manager,magazynach , czy na blogach są zazwyczaj nieco inne treści . Także miło dla odmiany rzucić okiem na coś innego 😉

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ładowanie…

0

Comments

0 comments

Viral marketing: 13 porad jak tworzyć treści o potencjale wirusowym!

Messenger: 16 ukrytych funkcji i trików, które musisz wypróbować