in

Kompilacja 70 podcastów, które pomogą Tobie stać się lepszym Marketingowcem

Czas na kolejne zestawienie od Bloomboardu! Tym razem skupimy się na wytłumaczeniu istoty podcastingu i wskazaniu najciekawszych podcastów, które mogą przydać się przedsiębiorcom z branży e-commerce i nie tylko. Jeśli poszukujesz wartościowych informacji podanych w nowoczesny, ciekawy sposób to ten temat powinien cię zainteresować!

Podcast to forma internetowej publikacji dźwiękowej lub filmowej, najczęściej w postaci regularnych odcinków. Isnieją różne zdania co do źródła pochodzenia tego słowa. Według jednych nazwa wzięła się z połączenia słów iPod (odtwarzacz muzyczny firmy Apple) i broadcast (z ang. transmisja, przekaz). Inni wskazują na to, że pierwsza cześć słowa pochodzi od zwrotu „Personal On Demand”. Podcasting popularność zyskał wraz z początkiem XXI wieku i rozwojem technologii mobilnych. Dzięki odtwarzaczom muzycznym i smartfonom powstała możliwość słuchania podcastów bez uciążliwego przesaidywania przed komputerem. Od tego czasu zainteresowanie tą formą publikacji rośnie, zwłasza w wysoce zaawansowanych technologicznie krajach, takich jak Stany Zjedonoczne czy Japonia. Obecnie dzięki tworzeniu się nowych, silnych rynków, jak te w Indiach czy Chinach, podcasting przeżywa kolejną falę wzmożonego zainteresowania.

podcasting-usa-bloomboard

Nie we wszystkich krajach podcasting stał się popularny. Przykładem może być Polska, gdzie zainteresowanie tym tematem jest znikome. Liczba polskojęzycznych podcastów jest bardzo mała i nie przyciąga zbyt wielu odbiorców. Istnieje wiele możliwych przyczyn takiego stanu rzeczy. Poniższa grafika prezentuje niektóre z problemów, które dotykają rynek podcastowy.

podcast-challenges-bloomboard

My mimo wszystko zachęcamy do zapoznania się z tą innowacyjną formą przekazywania wiedzy i informacji. By ułatwić życie wszystkim poszukującym interesujących podcastów na tematy związane z prowadzeniem biznesu e-commerce przygotowaliśmy poniższe zestawienie. Znajdziesz w nim najciekawsze podcasty dotyczące biznesu, marketingu, social media czy pozycjonowania. Podział na kategorie pozwoli ci się łatwo odnaleźć. Każdy powinien odnaleźć coś wartościowego dla siebie. Jeśli jednak jesteś tradycjonalistą i wolisz czytać niż słuchać, a podcasty do ciebie nie trafiają to nie załamuj rąk. Mamy dla ciebie listę 152 blogów, w sam raz dla lubiących dużo czytać 🙂

Polub nasz profil na Facebooku, by otrzymywać jako pierwszy informacje o nowych artykułach na blogu! Dzięki temu nie przegapisz naszych zestawień, przydatnych dla każdego przedsiębiorcy, takich jak lista przewodników po growth hackingu czy zbioru 70 tricków marketingowych.

Kategorie:

 

aplikacje mobilne,social media, content marketing

E-commerce

1. Build My Online Store
Terry Lin to przedsiębiorca i założyciel Baller Leather, sklepu, którego powstawanie i pracę dokumentuje na blogu. Jego podcast to kopalnia ciekawych informacji dla każdego zakładającego sklep internetowy. Mnóstwo informacji o tym jak działać by osiągnąć sukces w branży e-commerce.

2.  EcommercePulse
Autorem tego podcastu jest Leighton Taylor, przedsiębiorca i web designer. Można się więc domyślić, że ma on bardziej techniczny charakter niż większość pozostałych podcastów. Dowiesz się z niego jak budować stronę, wybrać platformę sprzedażową, optymalizować konwersję, budować ruch na stronie.

3. eCommerce Influence

Ecommerce-Influence

Celem tego podcastu jest pomóc ci w założeniu pierwszego biznesu, tak by nie popełnić błędów początkującego. Zapewnia wiele wskazówek i porad dotyczących wszystkich aspektów prowadzenia biznesu. Mnóstwo ciekawego materiału dla każdego przedsiębiorcy z branży e-commerce.

4. eCommerceFuel
Gospodarzem tego podcastu jest Andrew Youderian, ekspert w dziedzinie e-commerce i aktywny przedsiębiorca. Znajdziesz tu wywiady z osobami związanymi z branżą e-commerce, wskazówki i porady dotyczące prowadzenia biznesu na każdym jego etapie. Warto sprawdzić, dużo ciekawego materiału.

5. Entre Leadership
Entre Leadership to podcast o tematyce e-commerce, który jest interesującym źródłem wiedzy i motywacji do pracy. Tematy poruszane w audycji mają za zadanie motywować do intensywnego myślenia, stawania się bardziej przedsiębiorczym i kreatywnym. Dzięki temu podcastowi nabierzesz energii do pracy przy swoim biznesie.

6. Entrepreneur On Fire
Szukasz codziennej dawki inspiracji i motywacji? To miejsce dla ciebie! John Lee Dumas, autor podcastu, przeprowadza wywiady i prezentuje historie przedsiębiorców, którzy odnieśli sukces. Mnóstwo materiałów, z których można czerpać inspirację do przejrzenia. Poważnie, ostatni odcinek, który powstał przed sporządzeniem tego zestawienia miał numer 1304!

7. Forever Jobless Podcast
Podcast twórcy świetnego bloga o tematyce biznesowej. Znajdziesz tu między innymi wywiady z ciekawymi osobami ze świata e-commerce, ale rzeczą, która zwraca uwagę najbardziej są podcasty w formie dyskusji pomiędzy autorem, a jego fanami. Dzięki nim dowiesz się bardzo wiele nie tylko o dobrych, lecz i złych pomysłach na biznes.

8. Luna Vega
Luna Vega to autorytet w branży e-commerce. Na podcaście rozmawia z liderami biznesu, przedsiębiorcami, marketerami, specjalistami od reklamy o rzeczach związanych z prowadzeniem sklepu internetowego. Wiele różnych opinii i zdań powoduje, że podcast jest zróżnicowany i interesujący.

9. Mixergy
Podcast prowadzony przez Andrew Warnera, przedsiębiorcy osiągającego sukcesy w branży e-commerce. Swoją pasją do biznesu próbuje zarazić innych poprzez wywiady z najbardziej wpływowymi osobami z branży. Lista jego gości jest imponująca, wśród nich między innymi: Neil Patel (Quick Sprout), Tony Hsieh (Zappos), Tim Ferriss (The Four Hour Work Week), Noah Kagan (AppSumo), Andrew Mason (Groupon) i Pat Flynn (Smart Passive Income).

10. My Wife Quit Her Job
Podcast prowadzony przez Steve’a Chou. Dzięki niemu mamy wstęp za kulisy autentycznego biznesu e-commerce. Autor dzieli się swoimi przemyśleniami i udziela rad na podstawie doświadczeń zebranych przy prowadzeniu swojego biznesu. Oprócz tego wywiady z osobami ze świata e-commerce.

11. Shopify Masters
Shopify Masters to podcast prowadzony przez ekspertów firmy Shopify. Każdy odcinek opisuje historię sukcesu klientów używających platformy sklepowej Shopify. To wartościowe źródło inspiracji i motywacji. Poza tym można odnaleźć tu mnóstwo wskazówek i porad na temat prowadzenia biznesu, marketingu czy pozyskiwania klientów.

12. The Fizzle Show
Corbett Barr, Chase Reeves i Caleb Wojcik to trzej przyjaciele odpowiedzialni za projekt The Frizzle Show. Podcast jest pełen humoru, co zupełnie nie przeszkadza w przekazywaniu wartościowych informacji. Dla każdego początkującego e-commerce’owca jest to rzecz obowiązkowa. Informacje tu zawarte dotyczą szukania pomysłu, niszy, rozwoju i prowadzenia biznesu.

Z9SS4OEL08

Rozwój i prowadzenie biznesu

Polskojęzyczne:

1. Jak oszczędzać pieniądze
Ten podcast to zlepek wielu różnych tematów. Autor, Michał Szafrański, bloger z branży finansowej, opowiada finansach, wychodzeniu z długu, blogowaniu, promowaniu bloga i własnej osoby. Inspirujące źródło dla każdego przedsiębiorcy.

2. Mała Wielka Firma
Podcast prowadzony przez Marka Janowskiego i Pawła Tkaczyka, znanych i cenionych marketerów. Wśród poruszanych przez nich tematów są takie rzeczy jak obsługa klienta, techniki sprzedaży, działania marketingowe. Poza tym warto wysłuchać gości opowiadających o budowaniu biznesu.

3. PodcastDeloitte
Komentarze ekspertów Deloitte na temat wybranych zagadnień biznesowych. Bardzo szeroki zakres poruszanych tematów, od wyzwań dla pracodawców do nowe technologie. Bogate źródło wiedzy na wiele tematów istotnych z punktu widzenia przedsiębiorcy.

4. Workcited
Podcast o zarządzaniu i motywacji. Tematy poszczególnych odcinków to między innymi ” Skąd się biorą kierownicy?”, „Zmierz się z feedbackiem!” czy „Innowacja zaczyna się od Ciebie”. Dla wszystkich, którzy potrzebują motywacji do działania.

Anglojęzyczne:

1. Growth Byte

images

Duża dawka wiedzy na temat budowania startupu i rozwijania go w krótkich, 2-3 minutowych odcinakach. Ciekawe spostrzeżenia i sporo bardzo dobrych porad.

2. Growth Everywhere
Autorem tego podcastu jest Eric Siu. Prowadzi wywiady z przedsiębiorcami i specjalistami od marketingu takimi jak Neil Patel, Hiten Shah czy Jason Lemkin. Poza tym znajdziesz tu materiały o SEO, WordPressie i prowadzeniu biznesu.

3. Niche Pursuits
Spencer Haws to twórca tego podcastu i ekspert w dziedzinie wyszukiwania niszy dla biznesu. Rady i wskazówki, którymi dzieli się na podcaście powinny być stosowane przez każdy sklep internetowy.

4. Smart Passive Income Podcast
The Smart Passive Income, podcast prowadzony przez Pata Flynna to bogate źródło wiedzy na temat rozwijania firmy. Autor rozjaśnia kwestie związane z każdym etapem prowadzenia biznesu. Zajmuje się między innymi budowaniem zaufania, marketingiem, zarządzanie social media, budowanie strategii czy automatyzacją.

5. Social Triggers Insider
Autorem podcastu jest Derek Halper. Wynajduje i omawia ciekawe odkrycia z dziedziny psychologii, które mogą przydać się w biznesie. Korzystając z tego typu informacji możesz w łatwy sposób zwiększyć przychody swojej firmy.

6. StartUp
Flagowy podcast Gimlet Media. Zapewnia obraz tego jak to naprawdę jest, gdy rozpoczyna się budowanie własnego biznesu. Prowadzony w bardzo interesujący sposób, który nie pozwoli ci wyłączyć odcinka przed zakończeniem.

7. Startups For the Rest of Us
Ten podcast to doskonałe źródło dla każdego przedsiębiorcy, który chciałby wznieść swój biznes na wyższy poziom. Jest tu także dużo materiału dla początkujących przedsiębiorców, np. poradnik jak krok po kroku zbudować własną firmę. Znajdziesz tu wiele wskazówek i porad dotyczących prowadzenia biznesu, których nie znajdziesz nigdzie indziej.

8. The Suitcase Entrepreneur
Autorem podcastu jest Natalie Sisson, znana też jako The Suitcase Entrepreneur. Prowadzi ona własną firmę i podróżuje po świecie opowiadając o tym na swoim podcaście. Mówi o online marketingu, biznesie i prowadzeniu firmy. Poza tym znajdziesz tu wywiady z przedsiębiorcami e-commerce.

9. Traction
Gospodarzem podcastu jest Jay Acunzo z NextView Ventures. Dowiesz się od niego jak to jest zakładać firmę. Jest tu wszystko co potrzebujesz wiedzieć o budowaniu startupu.

10. TropicalMBA
Gospodarzami tego podcastu są Dan Andrews i Ian Shoen, a ich audycja ma już ponad 200 odcinków. Skupiają się na przekazywaniu wiedzy o tym jak założyć i prowadzić biznes, który będzie niezależny od lokalizacji. Jeśli planujesz biznes online to warto słuchać tych 2 panów.

11. The New Business Podcast
Autor, Chris Ducker, mówi o prowadzeniu startupu i daje mnóstwo wskazówek jak robić to dobrze. Dowiesz się od niego wiele o marketingu, growth hackingu, social media, blogowaniu i podcastingu.

4RTCOR63JG

Marketing

1. Brand Fast-Trackers
Podcast odnośnie marketingu, mediów, brandingu i reklamy. Trochę materiałów ze wskazówkami i opisami najnowszych trendów, lecz dużą część zajmują wywiady dotyczące budowania kariery z cenionymi marketerami. Warto sprawdzić.

2. Call to Action
Podcast prowadzony przez załogę Unbounce. Znajdują się tutaj wywiady ze znanymi marketingowymi blogerami na temat tego, co determinuje dobrego marketer, czym jest dobra kampania marketingowa. Warto posłuchać.

3. Duct Tape Marketing

cover170x170

Autorem podcastu jest John Jantsch. Uważa on, że każdy mały biznes powinien mieć porządne podstawy marketingowe, solidną strategię i regularność działań. Stąd na swoim podcaście zajmuje się wyjaśnieniem jak budować strategię marketingową dla małej firmy i wyjaśnia jakie działania przynoszą najlepszy rezultat.

4. HBR IdeaCast
Gospodarzem podcastu jest Sarah Green Carmichael, która słynie z przechodzenia prosto do sedna, bez owijania w bawełnę. Znajdziesz tu wywiady z interesującymi osobami z wielu branż i dziedzin nauki od fizyków jądrowych, po biznesmenów. My oczywiście polecamy wywiady z uznanymi marketerami i specjalistami od wizerunku.

5. Louder Than Words
John Bonini, autor podcastu, podczas swoich wywiadów skupia się na znalezieniu czynników, które decydują o tym, że jego goście odnieśli sukces. Mnóstwo wywiadów z inspirującymi liderami ze świata biznesu, marketingu, designu czy sztuki.

6. Marketing Smarts
Doskonały, bardzo dobrze wyprodukowany podcast od ekipy Marketing Profs. Niesamowicie dużo materiału z ogromną liczbą wskazówek, porad i przemyśleń. Warto sprawdzić, każdy doświadczony i początkujący marketer i przedsiębiorca znajdzie tu coś dla siebie.

7. Marketing Update
Podcast realizowany przez pracowników HubSpota. Skupia się na cotygodniowym komentowaniu bieżących wydarzeń ze świata marketingu i pokazywaniu najlepszych kampanii marketingowych.

8. Power to the Small Business
Odnajdziesz tu wywiady ze znanymi specjalistami od marketingu i materiały ze wskazówkami dla przedsiębiorców. Marketing, social media, branding, customer experience to tematy poruszane na tym podcaście.

9. Small Business, Big Marketing
Nazwa tego podcastu mówi wszystko o jego istocie. Jest to podcast o działaniach marketingowych w małej firmie, o tym ja prowadzić je w najbardziej efektywny i efektowny sposób. Mnóstwo porad i trików do zastosowania w każdym biznesie e-commerce.

10. The BeanCast
Gospodarzem podcastu jest Bob Knorpp. Co tydzień, na swoim kanale, przedstawia najnowsze informacje i fakty dotyczące marketingu. Poza tym dyskusje na temat trendów w branży.

11. The Jamie Turner Show
Podcast Jamiego Turnera traktuje o szeroko rozumianym marketingu. Z odcinków dowiemy się między innymi czym jest mobile marketing i jakie trendy go determinują, jak wykorzystać drony w marketingu, jak działać w obszarze marketingu szeptanego czy jakie cechy powinien posiadać właściciel firmy.

12. The Mad Marketing Podcast
W każdym odcinku, gospodarz, Marcus Sheridan, odpowiada na pytanie przesłane przez słuchaczy. Mówi o marketingu w bardzo szczery i osobisty sposób. Warte słuchania, sporo świetnych odcinków, które wskazują rozwiązania wielu problemów.

13. The Marketing Companion
Co miesiąc Mark Schaefer i Tom Webster łączą siły by w ciekawy sposób przekazać swoje spostrzeżenia dotyczące marketingu. Omawiają najbardziej udane kampanie i przekazują najnowsze informacje. Warto sprawdzić, bo autorzy potrafią prowadzić audycję w bardzo interesujący sposób.

14. The Pivot
Gospodarzem podcastu jest Todd Wheatland. Obserwuje on najlepszych marketerów i ich kariery, zaprasza do programu i wypytuje o historię ich drogi zawodowej. Głównym założeniem jest, że w życiu każdego nastąpił zwrot(pivot), który popchnął każdego z nich na drogę kariery w marketingu. Celem podcastu jest ukazanie tego momentu przełomowego.

Online marketing

1. ConversionCast

Conversion-Cast

Najpopularniejsze źródło wiedzy o optymalizacji konwersji. Poza tym sporo informacji o pozyskiwaniu użytkowników, budowaniu ruchu na stronie i budowaniu list mailingowych. Odcinki trwają około 15 min i słucha się ich bardzo przyjemnie.

2. Marketing Over Coffee
Podcast, którego gospodarzami są John Wall i Christopher Penn. Jest to cotygodniowe źródło informacji o tym co aktualnie dzieje się w świecie marketingu. Newsy, informacje, wiadomości i najnowsze kampanie marketingowe.

3. Online Marketing Made Easy with Amy Porterfield
Jeśli chcesz dowiedzieć się jak zarabiać na online marketingu i blogowaniu to podcast Amy Porterfield powinien ci przypaść do gustu. Odcinki mają formę małych kursów edukacyjnych, gdzie autora udziela wskazówek jak prowadzić działania online marketingowe.

4. The Lede
Podcast prowadzony wspólnie przez Jeroda Morrisa i Demiana Farnwortha. Poruszają tematy związane z online marketingiem, content marketingiem, optymalizacją, email marketingiem, copywritingiem. Autorzy dzielą się własnymi przemyśleniami, wskazują najlepsze praktyki i uczą jak działać w świecie online marketingu.

5. The Marketing Companion

Autorami podcastu są Mark Schaefer i Tom Webster, którzy w każdym odcinku dyskutują na ważny temat związany z online marketingiem. Niezależnie czy mówią o content marketingu, zabezpieczeniach sieciowych czy mediach społecznościowych, towarzyszy temu mnóstwo śmiechu, humoru, ale i doświadczenia i wiedzy. Warto sprawdzić!

6. AskPat
Autorem podcastu jest Pat Flynn, przedsiębiorca z sukcesami i online marketer. Skupia się na przekazaniu wiedzy z zakresu online marketingu, SEO, link buildingu. Popularny jest jego poradnik jak krok po kroku zbudować biznes w internecie.

7. The McMethod Email Marketing Podcast
Jeśli szukasz wiedzy o email marketingu to koniecznie sprawdź ten podcast. Znajdziesz tutaj wywiady z cenionymi ludźmi z branży, jak Drayton Bird, były właściciel dużej agencji zajmującej się email marketingiem. Poza tym trochę informacji o content marketingu i SEO.

6B92C4FF89

Content marketing

1. Content Inc.
Gospodarz programu, Joe Pulizzi, jest znany jako ojciec chrzestny content marketingu. Dowiesz się od niego wielu ciekawych rzeczy, jeśli chodzi o marketing i prowadzenie biznesu. Warto sprawdzić, zwłaszcza jeśli szukasz informacji z pierwszej, fachowej ręki.

2. Content Marketing Podcast
Podcast prowadzony przez Rachel Parker, który traktuje w głównej mierze o content marketingu. Dowiesz się z niego jak ważny jest content marketing i jaką rolę odgrywa w budowaniu biznesu. Mnóstwo porad i wskazówek jak działać by osiągnąć sukces.

3. Content Warfare Podcast
Ten kanał składa się głównie z wywiadów, w których gospodarz, Ryan Hanley, przepytuje najważniejsze postacie ze świata content marketingu. Dają oni wskazówki i dzielą się swoimi trickami na to jak wygrać bitwę o uwagę czytelnika. Z tego podcastu dowiesz się wiele na temat budowania społeczności, social media, pisania i content marketingu.

4. Copyblogger FM
Bardzo dobry podcast o copywritingu i marketingu. Informacje o nowościach i ciekawostkach ze świata marketingu, omówienie wielu problemów związanych z content marketingiem czy planowaniem strategii. Ciekawe źródło wielu przydatnych informacji.

5. The Content Champion
Podcast oparty w dużej mierze o wywiady z osobami związanymi z content marketingiem. Znajdziesz tu bardzo ciekawe informacje i wskazówki, których nie znajdziesz w innych źródłach. Wśród gości są między innymi: David Meerman Scott, Kristi Hines, Rachel Foster, Jeff Bullas czy Joe Pulizzi.

6. This Old Marketing Podcast
Autorzy, Joe Pulizzi i Robert Rose, to bardzo rozpoznawalne twarze w świecie content marketingu. Na swoim podcaście dyskutują na temat najnowszych trendów marketingowych, wydarzeń z branży i zmian jakie zachodzą w szeroko rozumianym świecie marketingu i promocji.

Social media

1. Build Your Tribe
Autorka, Chalene Johnson, to social media i business coach. Doskonale widać to podczas słuchania jej podcastu. Mówi w sposób pełen pasji, tak by zmotywować odbiorcę do działania. Udziela porad odnośnie prowadzenia profili w mediach społecznościowych.

2. Oh So Pinteresting
Gospodarzem podcastu jest Cynthia Sanchez, która wie wszystko na temat Pintresta. Jest to kanał w całości poświęcony jednemu medium. W każdym odcinku występuje inna osoba ze świata biznesu lub marketingu, która chwali się swoimi osiągnięciami na Pintreście i mówi jak osiągnąć sukces na tym portalu. Dowiesz się tutaj bardzo dużo o tworzeniu contentu i budowaniu strategii marketingowej w oparciu o Pintresta.

3. Social Media Happy Hour

imgres

Ten podcast ma bardzo specyficzną formę, różną od wszystkich innych. Odcinki trwają stosunkowo krótko (od 5 do 20 minut) i wychodzą codziennie. Jest to więc doskonałe źródło dla każdego, kyo nie chce poświęcać dużo czasu. Wystarczy parę minut przerwy, by otrzymać solidną dawkę wiedzy na temat wykorzystania social media.

4. Social Media Marketing
Michael Stelzner to specjalista w dziedzinie marketingu w social media. Do swojego show zaprasza „gwiazdy” social media i przeprowadza z nimi wywiady na temat tego co robią i jak robią. Doskonałe źródło informacji dotyczących różnych strategii prowadzenia działań w social media.

5. Social Media Pubcast
Jon Loomer uznawany jest za króla reklamy na Facebooku. Na swoim podcaście demonstruje i eksperymentuje z najnowszymi zmianami w PowerEditor i Facebook Ads. Poza tym mówi dużo o przedsiębiorczości i tworzeniu własnej firmy. Dzieli się błędami popełnianymi przez siebie, tak by słuchacze nie musieli popełniać ich ponownie.

6. Social Media Social Hour
Tyler Anderson to właściciel agencji Casual Fridays zajmującej się zarządzaniem social media. Jego podcast to kopalnia wiedzy o mediach społecznościowych, każdy odcinek wypełniony jest po brzegi wskazówkami, radami i przykładami najlepszych działań. Dowiesz się z nich między innymi jak używać Snapchata w biznesie, tworzyć filmiki marketingowe, jakich narzędzi zwiększających produktywność używać.

7. Social Media Zoom Factor
Pam Moore, gospodarz podcastu, została umieszczona w rankingu Top 10 wpływowych osób ze świata social media, przygotowywanym przez Forbes. Dowiesz się tutaj wszystkiego o social media, online marketingu i brandingu.

8. Social Pros Podcast
W tym podcaście Jay Baer rozmawia z profesjonalistami zajmującymi się social media na co dzień – social media managerami. Dzięki nim dowiesz się wszystkiego o social media, content marketingu i zapoznasz się z najnowszymi statystykami.

9. The Art of Paid Traffic
Ciekawy podcast, którego autorem jest Rick Mulready. Problematyka, którą porusza to wykorzystanie reklam na portalach społecznościowych do budowania wzrostu firmy. Dowiesz się tutaj wszystkiego o Facebook ads, Twitter ads, YouTube ads itp.. Każdy odcinek to 15 minut, w ciągu których przedstawiane są 2-3 sposoby na użycie reklam.

10. The Missing Link
To podcast dotyczący prawdopodobnie najbardziej niedocenianego, a zarazem jednego z najbardziej potężnych mediów, jaki jest Linkedin. Gospodarz, Sean Jackson, dzieli się doświadczeniem i daje sporo wskazówek jak osiągnąć sukces wykorzystując Linkedin.

11. The Social Toolkit
Podcast dotyczący narzędzi przydatnych przy pracy przy marketingu i social media. Opis „z pierwszej ręki” najlepszych aplikacji ułatwiających życie, zwiększających produktywność i pomagających w organizacji pracy. Bardzo ciekawy kanał, który warto śledzić jeśli chcesz dowiedzieć się jakich narzędzi stosować w twoim biznesie.

Pozycjonowanie i optymalizacja

1. Edge of the Web
Edge of the Web to cotygodniowe show prowadzone przez Erina Sparksa, Toma Brodbecka i Douglasa Karra. Tematyka jest dość szeroka i zahacza o SEO, SEM, social media i lead generation. Bardzo wiele ciekawych spostrzeżeń i porad.

2. Inbound PRO Podcast
Autorem podcastu jest Hector Cuevas. Mówi o rzeczach związanych z SEO, blogowaniem i inbound marketingiem. Podcast ten jest aktualizowany codziennie.

3. SEO 101

seo101LPO

Fantastyczny podcast dla początkujących! Autorzy, Ross Dunn i John Carcutt, nauczą cię SEO od zera. Bez zbędnego przytłaczania szczegółami technicznymi wytłumaczą na prostych przykładach jakie działania podejmować by pozycja twojej strony w wyszukiwarce była jak najwyższa.

4. Unknown Secrets of Internet Marketing
Autorami tego podcastu są Chris Burres i Charles Lewis. Twierdzą oni, że ich podcast to najpopularniejszy podcast o SEO na iTunes. Znajdziesz tu wiele wskazówek, porad jak prowadzić działania SEO.

5. SEO Rockstars
Bardzo dobry podcast dla bardziej zaawansowanych. Autorzy Chris Boggs, Frank Watson i Jim Boykin dyskutują o problemach związanych z optymalizacją i pozycjonowaniem ze swoim gośćmi. Bardzo szerokie spektrum poruszanych tematów i dużo przydatnych wskazówek.

Komentarze

Skomentuj

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ładowanie…

0

Comments

0 comments

20 sposobów jak wykorzystać Pinteresta do rozwoju biznesu e-commerce

46 wskazówek, dzięki którym zwiększysz liczbę followersów na Instagramie