in

Wszystko o Growth Hackingu dla e-commerce. Lista 100 przewodników.

Dla sklepu internetowego bardzo ważną rzeczą jest pozyskiwanie nowych klientów i użytkowników. Nie jest to łatwe. Tradycyjne formy przyciągania nowych klientów, takie jak reklama czy klasyczny marketing, są często bardzo kosztowne, a efekt ich stosowania nie jest pewny. W takiej sytuacji nasuwa się pytanie w jaki sposób można zwiększyć liczbę użytkowników bez ogromnych nakładów finansowych? Czy jest to możliwe? Odpowiedź na oba pytania zawiera się w tych dwóch słowach: Growth Hacking.

Czym jest growth hacking?

Mówiąc najprościej – to technika marketingowa, której celem jest zdobywanie nowych użytkowników dzięki wyszukiwaniu kreatywnych sposobów użycia produktu, technologii, danych czy contentu. Dobry growth hacker to osoba cechująca się wysoką umiejętnością myślenia analitycznego, potrafiąca pracować z danymi i wykazująca zdolności do kreatywnego tworzenia. Jego głównym zadaniem jest napędzanie wzrostu liczby użytkowników korzystających ze strony.

Dla pełnego obrazu przytoczmy parę cytatów z wypowiedzi autorytetów w dziedzinie e-biznesu i marketingu:

Growth hacker to osoba, której najważniejszym celem jest wzrost. Wszystko co robi jest dokładnie przebadane pod względem potencjalnego wpływu na wzrost. – Sean Ellis

Growth hacking nie jest najlepszym określeniem, ale opisuje nowy proces pozyskiwania i angażowania użytkowników dzięki połączeniu tradycjonalnego marketingu i zdolności analitycznych z  umiejętnościami rozwoju produktu – Josh Elman

Growth hacker znajdzie strategie w ramach skalowalenj i powtarzalnej metody na wzrost, napędzanej przez produkt i inspirowanej przez dane – Aaron Ginn

Growth hacking to po prostu: ZDOBĄDŹ UŻYTKOWNIKÓW! – Gary Vaynerchuk

Aby ułatwić stawianie pierwszych kroków w świecie growth hackingu wszystkim e-przedsiębiorcom przygotowaliśmy listę najciekawszych przewodników, przykładów i wskazówek z tej dziedziny. Zawarte w niej treści powinny posłużyć jako inspiracja i źródło wzbogacania wiedzy, tak by późniejsza, samodzielna praca przy growth hackingu była jak najbardziej efektywna.

To kolejne przygotowane przez nas zestawienie po liście 200 narzędzi, 110 case study i zestawieniu 100 najlepszych eBooków, które ma za zadanie ułatwiać prowadzenie e-biznesu. Zapraszamy do lektury!

bloomboard-facebook
Kategorie

 

Wprowadzenie do Growth Hackingu

1. Czym jest growth hacking?
Fantastyczny materiał przygotowany przez Neila Patela i Bronsona Taylora. W przystępny sposób tłumaczą podstawy growth hackingu, jego istotę i podają przewidywania na przyszłość.

2. Czym naprawdę jest growth hacking?
Bardzo dobre wyjaśnienie pojęcia growth hacking. Po przeczytaniu tego artykułu każdy powinien rozumieć czym jest growth hacking, jakie są mechanizmy nim rządzące i dlaczego warto zwrócić na niego uwagę.

3. Definiowanie growth hackera: 3 typowe cechy
Autor opisuje 3 typowe cechy growth hackera. Dlaczego growth hacker musi cechować się ciekawością, kreatywnością i zamiłowaniem do danych?

4. Definiowanie growth hackera: obalanie 6 mitów na temat growth hackingu
Artykuł ten obala popularne mity, jak na przykład przekonanie, że growth hacking ma coś wspólnego z oszukiwaniem. Warto przeczytać, by nie żyć w błędnym przekonaniu.

5. Growth hacker to nowy Kierownik Marketingu
Historia wykształcania się pojęcia growth hacking, pierwszych growth hackerów, przykłady akcji i porównanie growth hackera do marketera. Warto przeczytać jeśli jesteśmy początkujący w świecie budowania wzrostu.

6. Growth hacking to ściema
Autor wskazuje na to, że wzrost nie bierze się z jednej akcji hackingowej, a jest rezultatem wielu działań i wygrywania wielu małych bitew. Warto przeczytać by zapoznać się z tą opinią.

7. Growth hacking, a viral
Ryan Holiday autor książki „Growth Hacker Marketing: A Primer on the Future of PR, Marketing and Advertising” pisze o związku growth hackingu i viral marketingu. Przedstawia przykłady, które pozwalają zorientować się co zmieniło się w świecie marketingu wraz z nadejściem pierwszych growth hackerów.

8. Growth hacking: o co w tym chodzi?
W tym artykule znaleźć można historię growth hackingu, profil typowego hackera, wyjaśnienie pojęć. Wszystko co potrzebujesz wiedzieć na początku.

9. Jak growth hacking redefiniuje marketing
Artykuł opisuję jakie zmiany zaszły w świecie marketingu po wykształceniu się pojęcia growth hacking. Informacje o growth hackingu i jego rozmiarach.

10. Krótkie wprowadzenie do growth hackingu
To krótkie wprowadzenie pozwoli zrozumieć czym jest growth hacking, czym różni się o tradycyjnego marketingu i jakie są strategie growth hackingowe. Jeśli ciągle nie czujesz dobrze istoty growth hackingu to sprawdź ten tekst.

11. Wprowadzenie do growth hackingu
Prezentacja multimedialna tłumacząca growth hacking na przykładzie 2 case study: Ubera i Dropboxa. Dla wszystkich nie lubiących czytać długich artykułów.

12. Wszystko jest marketingiem: jak growth hackerzy zredefiniowali grę
Bardzo ciekawy artykuł opisujący jak growth hacking wpływa na klasyczny marketing i jakie zmiany dla promocji biznesu wprowadził. Znajdziemy tu przykłady i cytaty autorytetów w dziedzinie promocji.

MJZPCHLERD
Growth Hackerzy

1. 19 cytatów growth hackerów
Cytaty z wypowiedzi 19 cenionych specjalistów w dziedzinie budowania wzrostu. Dotyczą przyszłości marketingu, a co za tym idzie growth hackingu. Inspirujący materiał.

2. Czy growth hacking działa? Rozmowa z Tomaszem Górskim, growth hackerem
Historia 12 mln dolarów zysku i 4500 proc. wzrostu w 3 lata. Rozmowa z growth hackerem związanym z branżą 12 lat.

3. Czy lepiej zatrudnić growth hackera czy firmę specjalizującą się w growth hackingu?
Użytkownicy Quora udzielają odpowiedzi na pytanie kogo lepiej zatrudnić. Jeśli stoisz przed podobnym dylematem – sprawdź!

4. Jak zatrudniać growth hackera?
Jak rekrutować growth hackera? Jakie pytania zadawać? Na co zwrócić uwagę? Odpowiedzi na te pytania są treścią tego artykułu.

5. Jakie pytania zadawać przy rekrutacji growth hackera?
Użytkownicy Quora wskazują na najlepsze pytania jakie należy zadawać przy zatrudnianiu growth hackera. Warto sprawdzić jeśli planujemy zatrudnić kogoś na tym stanowisku.

6. Kim są najlepsi growth hackerzy?
Lista najbardziej znanych i cenionych growth hackerów. Warto podejrzeć ich działania i osiągniecia by lepiej orientować się w świecie hackingu.

7. Profil growth hacker
Bardzo dobry materiał przygotowany przez Neila Patela i Bronsona Taylora. Szczegółowy opis zadań, roli i kompetencji typowego growth hackera podany w żartobliwej formie.

8.  Profil zespołu growth hackerów
Prezentacja, która w ciekawy sposób opisuje jak powinien wyglądać zespół growth hackerów. Jeśli planujesz pracować w większym gronie to warto sprawdzić ten materiał.

9.  Wywiad z growth hackerem: David Arnoux
David Arnoux jest specjalistą od wzrostu w agencji Amsterdam. Odpowiada na pytania dotyczące przyszłości marketingu, growth hackingu i daje wskazówki dla początkujących.

10. Wywiad z growth hackerem: Lincoln Murphy
Lincoln Murphy to założyciel firmy consultingowej zajmującej się problematyką pozyskiwania użytkowników. Materiał ten to obszerny wideo wywiad na tematy związane z growth hackingiem.

11. Wywiad z growth hackerem: Matt Humphrey
Matt Humphrey to współzałożyciel firmy HomeRun, a obecnie VP of Merchandise w Rearden Commerce. Odpowiada o pytania o istotę growth hackingu, cechy dobrego hackera, narzędzia czy zdobyte doświadczenia.

12. Znajdź growth hackera dla twojego startupu
Kim jest growth hacker? Jaka jest rola względem szefa marketingu? Growth hacking oczami startupowca.

0V4MVUGT47
Niezbędnik Growth Hackera

1. 10 content marketing growth hacks
Lista 10 porad odnośnie content marketingu, które pozwolą ci zwiększyć liczbę użytkowników twojej strony. Bardzo przydatny artykuł dla wszystkich, którzy mają do czynienia z contentem.

2. 10 sposobów na zwiększenie prędkości strony
W tym artykule znaleźć można sposoby na zwiększenie prędkości strony. Ma to przełożenie na liczbę użytkowników odwiedzających stronę, dlatego warto zainteresować się tym problemem.

3. 13 istotnych lekcji od 50 growth hackerów
Porady od 50 growth hackerów. Poparte wieloletnimi obserwacjami i doświadczeniami wskazówki dotyczące growth hackingu.

4. 13 sprawdzonych i skutecznych strategii growth hackingu
Lista sprawdzonych i skutecznych strategii growth hackingowych. Różne sposoby zyskiwania nowych użytkowników.

5. 15 sprawdzonych sposobów na zwiększanie liczby odbiorców
W tym materiale znajdziemy 15 sposobów na zwiększenie zasięgu i publiczności. Praktyczne porady dotyczące działań prowadzących do zwiększenia liczby użytkowników.

6. 18 kanałów marketingowych do szukania nowych klientów dla twojego sklepu
Kanały marketingowe, dzięki którym wyszukamy użytkowników skłonnych zwrócić uwagę na nasz sklep. Warto sprawdzić, gdy kończą nam się pomysły skąd można werbować nowych użytkowników.

7. 3 proste wskazówki, jak zwiększyć buzz o twoim sklepie e-commerce
Proste wskazówki jak zwiększyć zainteresowanie użytkowników twoim sklepem internetowym. Działania PR, które pomogą ci rozwinąć bazę użytkowników.

8. 32 platformy sprzedażowe – gdzie sprzedawać online?
Zestawienie 32 platform sprzedażowych, do porównania dla każdego chcącego otwierać nowy biznes e-commerce. Warto się zapoznać przed podjęciem decyzji, w którym miejscu chcemy założyć swój sklep.

9. 5 sposóbów na e-commerce content marketing
Jak budować content by był atrakcyjny dla użytkownika i pozwalał zdobywać nowych? Wszystko na ten temat poczytacie w powyższym artykule.

10. 5 statystyk dla e-commerce, które spowodują zmianę twojej strategii marketingowej
Artykuł ten zawiera informacje dotyczące tego co przyciąga, a co odpycha klienta w twoim sklepie internetowym. Przykłady poparte statystykami i danymi. Warto przeczytać by nie popełniać niepotrzebnych błędów.

11. 5 wskaźników natychmiastowego wzrostu e-commerce
Projekcje i trendy dotyczące rynku e-commerce. Wykresy, tabele i dane pokazujące prognozowany wzrost wartości rynku.

12. 6 czynników psychologicznych, które wygrywają sprzedaż i wpływają na klientów
Opis 6 rzeczy wpływających na psychikę klienta, które pomogą ci zdobyć większą liczbę użytkowników. Teorie oprte na książce „Influence” Roberta Cialdiniego, profesora psychologii i marketingu.

13. 6 emocjonalnych kroków, które zwiększyły przychody w 30 dni
Na przykładzie sklepu internetowego zajmującego się modą pokazano jak zwiększyć przychody o 87%. Działania optymalizacyjne na stronie, UX, psychologia kolorów.

14. 6 growth hacks do osiągania lepszej konwersji dzięki content marketingowi
W tym materiale znajdziemy 6 sposobów na osiągniecie wyższego współczynnika konwersji. Przykłady dobrych praktyk w zakresie content marketingu.

15. 7 kampanii email marketingowych, które powinieneś ukraść
Email to jedno z najbardziej potężnych narzędzi jeśli chodzi o marketing. W tym artykule znajdziesz najlepsze przykłady kampanii email marketingowych.

16. 8 sekretów na growth hacking dla twojego bloga
Artykuł zawiera informacje o growth hackingu. Czy można stosować growth hacking przy promowaniu bloga? 8 sposobów na działania pozwalające zdobywać nowych użytkowników.

17. 8 sposobów, dzięki którym zwiększyliśmy sprzedaż o 10 000%
Na przykładzie firmy Wiltshire Farm Foods i jej działań wytłumaczono, jak w 8 krokach można zwiększyć swój przychód. Doskonały przykład wzrostu przychodu i liczby użytkowników z branży e-commerce.

18. 8 wskaźników e-commerce, które powinieneś śledzić
Lista wskaźników wraz z bardzo dokładnym omówieniem ich roli i znaczenia. Bardzo dobry poradnik dla każdego początkującego growth hackera, tłumaczący dodatkowe narzędzia do warsztatu analitycznego.

19. E-commerce growth hack of the week: unboxing videos
Wszystko co chciałbyś wiedzieć o unboxing videos. Jak wpływają na wzrost liczny użytkowników? Jak je stosować? Jakie są przykłady udanych akcji growth hackingowych przy użyciu tego rodzaju filmów?

20. Epicka lista 100 growth hacks dla startupów
Kompleksowa lista wskazówek dotyczących growth hackingu dla startupu. Mnóstwo przydatnych informacji, uszeregowanych w logicznym porządku. Bardziej zaawansowani mogą używać tego zestawienia jako checklisty przy nowo rozpoczynanych działaniach growth hackerskich.

21. Growth Hacking: 21 zaawansowanych i praktycznych przykładów na dynamiczny wzrost dla Twojej aplikacji SaaS
Metody, które pomogą Ci dotrzeć szybciej i skuteczniej do potencjalnych klientów. Lista 21 zaawansowanych i praktycznych przykładów, przekładających się na wzrost liczby użytkowników.

22. Jak marki z branży e-commerce powinny używać contentu?
Jak używać contentu by przekładało się na na wzrost liczby użytkowników, a co za tym idzie przychodów? Poradnik dla przedsiębiorców z branży e-commerce.

23. Jak motywować klientów do dzielenia się produktem?
Artykuł ten wyjaśnia dlaczego udostępnianie treści w mediach społecznościowych ma ogromne przełożenie na biznes e-commerce. Pokazuje jakie techniki stosować by motywować klientów do dzielenia się informacjami o twoim produkcie.

24. Jak używać Snapchata by budować wzrost liczby użytkowników?
Poradnik dotyczący Snapchata. Jak stosować techniki growth hackingowe przy użyciu tej aplikacji? Obszerny materiał poparty przykładami.

25. Jak zwiększyć twój przychód: wskazówki 10 ekspertów e-commerce
10 doświadczonych specjalistów z branży e-commerce dzieli się swoimi przemyśleniami odnośnie budowania wzrostu. Ciekawe spojrzenia i inspirujące porady dla każdego zainteresowanego growth hackingiem.

26. Najlepsze praktyki w zakresie e-commerce inbound marketingu
Porady jak prowadzić bloga, by zdobywał dla ciebie nowych użytkowników. Artykuł autorstwa Susannah Morris, marketing managera w HubSpot.

27. Obecny stan filtrowania w e-commerce
Bardzo dobry opis, pełen szczegółów i spostrzeżeń analitycznych dotyczących filtrowania w e-commerce. Warto znać realia rynku, na którym działamy by móc zbudować przewagę nad konkurencją.

28. Obecny stan wyszukiwania w e-commerce
Wszystko o wyszukiwaniu i wyszukiwarkach w branży e-commerce. Jak wiele sklepów stosuje wyszukiwarki? A ile stosuje automatyczne podpowiedzi? Jak oceniana jest jakość wyszukiwania?

29. Poparty danymi dowód na to, że wideo produktu powoduje wysoki wzrost konwersji
W jaki sposób wideo oddziaływuje na konwersję? Czy warto stosować wideo produktu? Odpowiedzi na te pytanie znajdziecie w powyższym artykule.

30. Projektowanie świetnych stron produktu
Materiał na temat projektowania świetnych stron produktu. Ma to duże znaczenie przy pozyskiwaniu użytkowników o czym dowiedzieć się można z tekstu.

31. Przewodnik – growth hacker funnel
Przewodnik autorstwa Neila Patela i Bronsona Taylora. Bardzo wartościowa i bogata w wiedzę publikacja. Estetyczna forma artykułu dodatkowo zachęca do zagłębienia się w tajniki growth hackingu. W tej części growth hacker funnel.

32. Przewodnik – jak uaktywnić użytkowników
Przewodnik autorstwa Neila Patela i Bronsona Taylora. Bardzo wartościowa i bogata w wiedzę publikacja. Estetyczna forma artykułu dodatkowo zachęca do zagłębienia się w tajniki growth hackingu. W tej części informacje jak uaktywnić użytkowników.

33. Przewodnik – jak zatrzymać użytkowników
Przewodnik autorstwa Neila Patela i Bronsona Taylora. Bardzo wartościowa i bogata w wiedzę publikacja. Estetyczna forma artykułu dodatkowo zachęca do zagłębienia się w tajniki growth hackingu. W tej części informacje jak zatrzymać użytkowników.

34. Przewodnik – narzędzia i terminologia
Przewodnik autorstwa Neila Patela i Bronsona Taylora. Bardzo wartościowa i bogata w wiedzę publikacja. Estetyczna forma artykułu dodatkowo zachęca do zagłębienia się w tajniki growth hackingu. W tej części narzędzia i terminologia.

35. Przewodnik – proces growth hackingu
Przewodnik autorstwa Neila Patela i Bronsona Taylora. Bardzo wartościowa i bogata w wiedzę publikacja. Estetyczna forma artykułu dodatkowo zachęca do zagłębienia się w tajniki growth hackingu. W tej o procesie growth hackingu.

36. Przewodnik – zdobywanie użytkowników metodą „pull tactics”
Przewodnik autorstwa Neila Patela i Bronsona Taylora. Bardzo wartościowa i bogata w wiedzę publikacja. Estetyczna forma artykułu dodatkowo zachęca do zagłębienia się w tajniki growth hackingu. W tej części o zdobywaniu użytkowników metodą pull.

37. Przewodnik – zdobywanie użytkowników metodą „push tactics”
Przewodnik autorstwa Neila Patela i Bronsona Taylora. Bardzo wartościowa i bogata w wiedzę publikacja. Estetyczna forma artykułu dodatkowo zachęca do zagłębienia się w tajniki growth hackingu. W tej części o zdobywaniu użytkowników metodą push.

38. Przewodnik – zdobywanie użytkowników metodą produktową
Przewodnik autorstwa Neila Patela i Bronsona Taylora. Bardzo wartościowa i bogata w wiedzę publikacja. Estetyczna forma artykułu dodatkowo zachęca do zagłębienia się w tajniki growth hackingu. W tej części o zdobywaniu użytkowników metodą produktową.

39. Replenishment Email – hack, który gwarantuje wzrost sprzedaży
Wszystko o replenishment email, czym jest, jak wysyłać, jak tworzyć. Opis techniki, która będzie miała duży wpływ na twoją sprzedaż.

40. Testowanie A/B dal e-commerce: 5 rzeczy, które powinieneś wiedzieć
Wszystko co potrzebujesz wiedzieć o testowaniu A/B. Każdy e-commercowiec powinien zapoznać się z tym materiałem.

41. Top 10 sposobów na zwiększenie konwersji
Materiał ten zawiera listę 10 najlepszych sposobów na zwiększenie konwersji. Krótki opis każdego sposobu.

42. Wpływ User Experience na e-commerce
Artykuł ten wyjaśnia wpływ User Experience na biznes e-commerce. Wskazuje na wrażliwe elementy i daje wskazówki jak działać by osiągać pożądane rezultaty.

43. 128 Growth Hacks – setki dobrych trików

 

Y2GUBQIPXD
Historie akcji Growth Hackingowych

1. 10 zaskakujących przykładów growth hackingu
Przykłady growth hackingu prowadzonego przez 10 dużych marek. Część przykładów jest powielona w pozostałych artykułach, lecz opisanych zostało też wiele mniej znanych przykładów.

2. 20 niesamowitych przykładów growth hackingu
Dzięki temu materiałowi możliwe jest zapoznanie się z działaniami z zakresu growth hackingu w 20 różnych firmach. Wiele z nich zostało lepiej opisanych w innych artykułach zamieszczonych na tej liście, lecz znajdziemy tu też przykłady nieopisane nigdzie indziej.

3. 28 przykładów growth hackingu dla aplikacji sieciowych i mobilnych
Niesamowite zestawienie 28 przykładów akcji growth hackingowych, przeprowadzonych w celu zyskiwania użytkowników dla aplikacji mobilnych i sieciowych. Wiele przykładów nieopisanych w innych miejscach.

4. 5 histori growth hackingowych dla handlarzy e-commerce
Historie udanych akcji growth hackingowych firm Square, Groupon, AirBnb, Youtube i Harry’s. Każda z historii to przykład zdobywania użytkowników przy użyciu odmiennych metod. Warto przeczytać.

5. 5 klasycznych przykładów growth hackingu
Lektura obowiązkowa dla każdego planującego pracę przy growth hackingu. 5 najbardziej popularnych przykładów, pionierskie akcje i oszałamiające rezultaty. Wstyd nie znać!

6. 6 historii sukcesów w growth hackingu
W tym artykule można odnaleźć 6 historii firm, które dzięki działaniom nastawionym na szybkie pozyskiwanie użytkowników odniosły sukces. Opis akcji prowadzonych przez Facebook, Linkedin, Twitter, Quora, AirBnb i Youtube.

7. 7 sposobów na growth hacking, dzięki którym Dropbox został biznesem wartym 4 mld dolarów
Opis historii pozyskiwania użytkowników przez popularny serwis Dropbox. Bardzo profesjonalnie przygotowany artykuł, pełen inspiracji do wykorzystania przez każdego.

8. Belly – growth hacking case study
Case study firmy Belly opisujący działania growth hackingowe. Obszerny artykuł opisujący szczegółowo kroki prowadzące do wzrostu liczny użytkowników.

9. Etsy – growth hacking case study
Szczegółowy opis z mnóstwem tabel, wykresów i danych na temat growth hackingu w Etsy. Inspirujący obraz działań, które doprowadziły do tego, że Etsy wyceniane jest na 2 mld dolarów.

10. Evernote – growth hacking case study
Jak uzyskać wzrost liczny użytkowników nie wydając ani złotówki? Jako przykład posłużyć może historia Evernote, aplikacji do organizacji pracy. Kompleksowy opis działań i narzędzi wykorzystywanych przy akcji growth hackingowej.

11. GitHub – growth hacking case study
Historia pozyskiwania użytkowników przez GitHub. Fantastyczny opis strategii i działań growth hackingowych.

12. Growth hacking w e-commerce. Przykłady Zalando i Asos.
2 firmy: Zalando i Asos, przedstawione na jednej prezentacji multimedialnej. Dokładnie opisane działania o charakterze growth hackingowym. Inspirujący materiał dla każdego działającego w branży e-commerce.

13. GrowthHackers – growth hacking case study
Jak portal GrowthHackers przyciągał użytkowników? Stosowanie High Tempo Tactic w praktyce, szczegółowy opis.

14. HubSpot – growth hacking case study
Jak wytworzyć mechanizm wzrostu prowadzący do biznesu wartego 1 mld dolarów? Historia HubSpota. Wykorzystanie bloga, Twittera, webinarów, inbound marketingu.

15. Jak 11 popularnych firm zastosowało techniki growth hackingu.
Poza popularnymi przykładami takimi jak Facebook czy Linkedin znajdziemy tu mniej oczywiste akcje growth hackingowe, przeprowadzone przez takie marki jak Mint.com czy Mailbox.

16. Jak używaliśmy Buffera do zwiększenia ruchu o 350%
W tym artykule opisane zostało 5 strategii na zwiększanie liczby użytkowników przy użyciu aplikacji Buffer. Szczegółowy opis działań groth hackerskich.

17. Jak wprowadziliśmy Facebooka na drogę do 1 mld użytkowników
Chamath Palihapitiya były VP w dziale User Growth Facebooka opowiada w prawie 40 min wideo o działaniach, które doprowadziły do sukcesu tej firmy. Dzieli się wiedzą i doświadczeniem z dziedziny growth hackingu.

18. Jak zwiększyłem liczbę obserwujących z 300 do 5 tys. w 3 tygodnie
Bardzo szczegółowo opisany proces pozyskiwania followersów na Twitterze. Przykłady poparte danymi, objaśnieniami i wskazówkami.

19. Jakie decyzje podjęte przez „Growth Team” pomogły osiągnąć Facebookowi 500 mln użytkowników?
Kolejny opis działań, które pomogły zdobyć Facebookowi ogromną liczbę użytkowników. Szczegółowy opis wraz z wykresami, wyszczególnieniem poszczególnych działań i akcji.

20. Nasty Gal – growth hacking case study
Doskonałe case study dla branży e-commerce. Bardzo szczegółowy opis działań growth hackingowych. Firma Nasty Gal i jej historia.

21. Przykłady growth hackingu w e-commerce
Działania growth hackingowe prowadzone przez firmy Etsy, Bonobos i Diamond Candles. Inspirujący materiał z wypunktowanymi, szczegółowo opisanymi krokami, które doprowadziły do wzrostu liczy użytkowników.

22. Slack – growth hacking case study
Historia sukcesu aplikacji Slack. Jakie działania pozwoliły na szybki przyrost liczby użytkowników? Bardzo profesjonalny i dobrze opisany case.

23. Snapchat – growth hacking case study
Snapchat i jego działania growth hackingowe. Jak osiągnąć wielomiliardową wycenę? Warto spojrzeć na przykład Snapchata, któremu się to udało.

24. Spotify – growth hacking case study
Historia rozwoju serwisu Spotify. Jaką strategie growth hackingu zastosowano? W jaki sposób przyciągano użytkowników? Jakich narzędzi używano?

25. Square – growth hacking case study
Jak to się stało, że w bardzo krótkim czasie Square zdobyło dużą liczbę użytkowników? Szczegółowy opis strategii i działań z zakresu growth hackingu

26. Stripe – growth hacking case study
Jak na rynku zdominowanym przez konkurentów jak Google czy PayPal odnieść sukces i szybki wzrost? Historia Stripe opisana w niezwykle przejrzystym i interesującym artykule.

27. Szalony wzrost followersów na Instagramie
Od 0 do 110 tys. followersów na Instagramie w 5 miesięcy. Historia wzrostu liczby użytkowników firmy Foundr.

28. Tempo – jak osiągnąć ogromny zasięg jeszcze przed wypuszczeniem produktu
Jak wzbudzić zainteresowanie i osiągnąć spory przyrost użytkowników mając za produkt coś tak mało ekscytującego jak kalendarz? Historia aplikacji Tempo i jej działań growth hackingowych.

29. Tinder – growth hacking case study
Co spowodowało lawinowy wzrost liczy użytkowników aplikacji Tinder? Jakich środków użyto do osiągnięcia celu? Case study z opisem jak, krok po kroku, zyskać olbrzymią popularność.

30. Top 10 growth hacks w 2016
Najlepsze przykłady działań z dziedziny growth hackingu w roku 2016. Opisane w zwięzły sposób, pokazujący tylko najważniejsze działania, lecz po kliknięciu w źródło informacji możemy poszerzyć wiedzę. Warto sprawdzić ze względu na aktualność przykładów.

31. Uber – growth hacking case study
Co napędza wzrost liczby użytkowników Ubera? Strategia i działania growth hackingowe, opisane w ciekawym artykule.

32. Upwothy – growth hacking case study
Co się dzieje kiedy growth hacker uruchamia firmę medialną? Jeden z największych i najszybszych wzrostów w historii. Warte przeczytania.

33. Whatsapp – growth hacking case study
Fenomen wzrostu aplikacji Whatsapp. Jak uzyskać niesamowity przyrost liczby użytkowników dzięki strategi anty-marketingowej? Bardzo dobrze opisane case study.

34. Yelp – growth hacking case study
Historia firmy Yelp i jej działań growth hackingowych. Opisana w artykule pełnym szczegółów, danych i wskazówek dla przyszłych growth hackerów.

Komentarze

Skomentuj

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ładowanie…

0

Comments

0 comments

10 przydatnych sposobów projektowania CTA które zwiększą konwersję w e-commerce

75 sposobów na skuteczny i niedrogi marketing dla e-commerce